Niebieski Hit – sernikotort bez pieczenia

niebieskihit_wpis

„Wyjdzie, czy nie wyjdzie?” – zastanawiałam się w sobotę wieczorem, kiedy wkładałam tortownicę do lodówki. Niby co jest trudnego z serniku na zimno? Nic! Ale przygotowałam go kompletnie „z głowy”. Tak, żeby odreagować po ciężkim tygodniu. Dlaczego Hit? Bo spód zrobiony jest z mini-markiz tej marki (coś jak Oreo). Niebieski – bo użyłam galaretek w tym kolorze. „Chodzi” za mną jeszcze kilka takich połączeń kolorystyczno-smakowych, to ewidentnie znak, że mam już dość zimy i tęsknię za wiosną, kolorami i swieżymi owocami! Wy też? To zapraszam na sernikowy torcik!

Potrzebujemy: tortownicę o śr. 24 cm, papier do pieczenia, blender ręczny z trzepaczką, wysokie metalowe naczynie (u mnie szynkowar), dużą miskę, miseczkę, rękaw cukierniczy z końcówkami/szprycę, łyżkę do ugniatania

Składniki na spód:

 • mini-markizy Hit (lub Oreo czy inny odpowiednik) – 180 g
 • miękkie masło – 4 łyżki

Składniki na masę:

 • gotowy twaróg sernikowy w kubełku – 1 kg
 • galaretka w proszku w niebieskim kolorze – 2 saszetki (u mnie Szafirowa z Wodzisławia)
 • cukier puder – 3 łyżki (może być mniej – dla mnie sam twaróg z galaretką był wystarczająco słodki)
 • brzoskwinie z syropu – 1 cała szt. (może być kilka)
 • mąka ziemniaczana – 3 łyżki
 • wrzątek – 400 ml

Składniki do dekoracji:

 • śmietanka kremówka – 250 g
 • cukier puder – 2 łyżki
 • wiśnie koktajlowe

Przygotowanie:

Przygotowujemy tortownicę: wykładamy spód papierem do pieczenia, a boki – paskiem papieru odpowiadającym jej wysokości (nie trzyma się, ale nie musicie sklejać – sam przyjmie kształt tortownicy, kiedy wylejecie do środka masę). Herbatniki miażdżymy, łączymy z masłem do powstania lepkiej, grudkowatej masy i wylepiamy nią dokładnie spód. Wyrównujemy go i ugniatamy dokładnie łyżką (można zmoczyć). Wstawiamy formę do lodówki.

Galaretki rozpuszczamy w 400 ml wrzątku i mieszamy dokładnie, by nie było grudek. Kiedy trochę przestygnie, znów mieszamy przy dnie, bo zacznie już tam tężeć. Przekładamy do galaretek cały twaróg, dodajemy cukier puder i miksujemy na gładko trzepaczką.  Brzoskwinie odsączamy z syropu i dokładnie osuszamy. Kroimy w kostkę i wrzucamy do miseczki razem z mąką ziemniaczaną, w której je obtaczamy. Masę serowo-galaretkową przelewamy do formy na ciasteczkowy spód. Natychmiast zanurzamy w niej brzoskwinie. Te, które nie będą chciały się „utopić”, delikatnie zanurzamy końcówką noża – powierzchnia powinna być gładka i bez wystających owoców, mają się pokazać dopiero po przekrojeniu! Wstawiamy do lodówki na kilka godzin lub najlepiej na noc.

Po tym czasie końcówkę trzepaczki, śmietankę i wysokie naczynie wkładamy na kwadrans do zamrażarki. Następnie wlewamy smietankę, dodajemy cukier i ubijamy wszystko trzepaczką na sztywno. Sernikotort wyjmujemy z obręczy, zdejmujemy papier, a bitą śmietanę przekładamy do rękawa cukierniczego i dekorujemy wierzch. Ostatni krok – wiśnie koktajlowe. Gotowe!

Smacznego!

Comments

Be the first to comment.

Leave a Comment

You can use these HTML tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>